A mesterséges intelligencia (AI - artificial intelligence) használata gyorsan fejlődik az orvostudományban, különösen a radiológiában. Az AI az utóbbi években nagyszerű innovációforrás, kiemelkedő vitatéma a radiológiai közösségekben és úttörő kutatási téma.
A kockázatok és minőségbiztosítási problémák ellenére, az AI alapjaiban változtathatja meg a radiológiai szolgáltatások nyújtását. A jelenlegi felhasználási tapasztalatok alapján - ahelyett, hogy ellenségként azonosítanánk - az AI a radiológus megbízható, szorgos barátjává válhat, mindamellett, hogy hasznos képzési eszköz a radiológus gyakornokok számára.
Az ICONOMIX itthon az elsők között kezdett el együttműködni a mesterséges intelligencia megoldásokat szolgáltató fejlesztő csapatokkal.
A 2018 ősze óta folytatott együttműködéseink azt mutatják: az AI, amely egész világon az egészségügyi szabályozó kormányzati szervek jóváhagyására vár, ígéretes kiegészítő eszköznek tűnik az esetek súlyosságának megítélése (triázsolás) és diagnózis a felállítása terén, megbízható, szorgalmas együttműködő partnernek: barátnak látszik.
Amennyiben szeretne többet megtudni a mesterséges intelligencia radiológiai alkalmazásáról, ajánljuk a radiologia.blog.hu "Mesterséges Intelligencia" bejegyzéseit:
https://radiologia.blog.hu/tags/AI
Az AI megoldásokban az ICONOMIX Kft.-nek jelenleg is folyamatos az aktivitása.
- prof. dr. Bogner Péter, prof. dr. Dóczi Tamás: A mesterséges intelligencia és a strukturált hálózatfejlesztés eredményei a regionális stroke-ellátásban. 2023. MTA. A mesterséges intelligencia (MI/AI) alkalmazása és perspektívája a biológiában és az orvostudományban. Tények és kérdőjelek.
A mesterséges intelligencia alkalmazása és perspektívája a biológiában és az orvostudományban | 2. - prof. dr. Bogner Péter: Mesterséges intelligencia alapú megoldások a radiológiai gyakorlatban. 2022. Digitális Jólét Nonprofit Kft. MESTERSÉGES INTELLIGENCIA ALKALMAZÁSOK AZ EGÉSZSÉGÜGYBEN
AI megoldások, amelyekben résztvettünk, vagy platformot biztosítottunk:
- AIDENCE
dr. Székely András előadása: LDCT: a tüdőrákszűrés korszerű radiológiai vizsgálómódszere - a HUNCHEST II. program ismertetése. 2019. Mátraháza. Mihóczy Emléknap.
Mit hozhat nekünk a mesterséges intelligencia a következő öt évben? - erre a kérdésre keresi a választ az Aidence, egyik meghatározó holland mesterséges intelligencia Partnerünk:
- BRAINOMIX
Cikk az Orvosi Hetilap-ban: Stroke-ellátást támogató teleradiológiai hálózat a Nyugat- és Dél-Dunántúlon
Milyen megoldás segíthet hozzá a még gyorsabb stroke-diagnosztikához? - ezzel a témával foglalkozik másik partnerünk, a Brainomix:
- CHESTEYE
Prof. dr. Bogner Péter előadása: Mellkas RTG vizsgálatok számítógépes leletezése: kezdeti tapasztalataink egy mesterséges intelligenciaalapú képfelismerő és értékelő (ChestEye) rendszerrel. 2019. Pécs. MRAE XXII. Kongresszusa
Hogyan működik az Oxipit Chesteye rendszere? - erről szól a litván Oxipit startup rövid tájékoztató videója: